Oude logboeken:

 

 

Deze maand de volgende onderwerpen
nieuwjaar
straffen en belonen
welkom
kamp
computers
gefeliciteerd
januari
vrije dag
website

 

nieuwjaar

Afgelopen maandag hebben we een groot aantal -niet alle- ouders ontmoet op onze nieuwjaarsreceptie. Heel wat wensen begeleidden een groot aantal handdrukken. Er zullen niet zoveel ouders van school meer zijn die we in deze maand nog niet hebben gezien.

 

straffen en belonen

Straffen, belonen, een standje geven, iedere ouder kent het. Ieder kind heeft het nodig op zijn tijd. Maar het is een hele kunst om een goed evenwicht te vinden, iets wat de moeder uit het onderstaande voorbeeld probeert.

"Zo, alles weer netjes", mompelt mam en zet de stofzuiger in de kast. Dan stormen 2 bemodderde cowboys naar binnen. De jongens willen naar boven rennen, maar mam grijpt de achterste cowboy in zijn nekvel. "Wacht eens even......" Tja, dat wordt een standje.
"Tèèètuu, Tèèètuu,". De cowboys zijn veranderd in brandweermannen en die kiezen altijd de kortste weg. Behalve als er een boze moeder in de weg staat die zegt: "Nu is het genoeg, jij gaat naar huis en jij gaat naar je kamer......"
O, o dat wordt straffen.
"Brrrroem, brrrroem". Twee jonge autocoureurs komen om de bocht.
"Mam, de racewagens staan buiten, mogen we op mijn kamer gaan spelen?"
Mam is blij verrast en geeft de stoere coureurs een aai over hun bol. "Ik ben blij dat de auto's buiten zijn gebleven. Goed gedaan......."
Hoera, dat is een beloning.
Wanneer straffen of belonen? Wanneer schenkt u geen aandacht aan vervelend gedrag? Of wilt u wel belonen, maar u ziet niet waarvoor!
Tijdens de ouderbijeenkomst "Straffen en belonen" krijgt u informatie en tips over dit onderwerp.
Graag nodigen wij u uit om deze ouderbijeenkomst te bezoeken, zodat u kunt horen wat er bij "Straffen en belonen" komt kijken en hierover van gedachten kunt wisselen met leerkrachten en andere ouders.

De bijeenkomst vindt plaats op 17 januari om 19.30 uur op school.

 

welkom

In december is Laurens Willaert bij ons op school gekomen in groep 1a. We wensen hem veel succes toe op onze school en een hele goede tijd. Zijn ouders hoef ik niet bij u te introduceren. Ik hoop op een voorzetting van onze prettige samenwerking.

 

kamp

Dit artikeltje is natuurlijk alleen bestemd voor de ouders van groep 7 en 8, maar iedereen mag uiteraard meelezen.
Ik september heb ik u geschreven over onze wens om dit jaar weer eens op de fiets naar Domburg te gaan.
Heel beschroomd schreef ik erbij dat het wel heel duur zou gaan worden: rond de € 130,– per kind. Het exacte bedrag is moeilijk te noemen. De jeugdherberg kost € 117,– We moeten nog de boot betalen en wat entreekosten. Die zijn nog niet precies bekend, dus kan het wat goedkoper of duurder worden. En we zouden pas gaan als iedereen akkoord ging.
U reageerde allemaal heel positief. Dus we gaan.
Waarom dit artikeltje in het logboek? Nou, omdat die € 130,– toch een heel bedrag is. Ook ondanks het feit dat we nu langzamerhand wel aan de euro gewend zijn.

Dat hoeft niet persé een probleem te zijn. Wat mij betreft is het prima als u er voor gaat sparen.
U kunt dat doen door op woensdag(en) geld mee te geven naar school. Elk bedrag is mogelijk. Ik heb een speciale spaarrekening geopend.

In februari ga ik u allemaal vragen om alvast een deel te betalen: de jeugdherberg vraagt namelijk dat een deel van het bedrag al van te voren wordt betaald.

 

computers

Intussen zijn er twee computers aangeschaft voor groep 3 en 4. Ze zijn ook al aangesloten op het netwerk.
De kosten -aanschaf en installatie- bedroegen ruim € 1300,–. De sponsorloop heeft € 1190,– opgebracht, zodat we ruim € 200,– tekort kwamen. Dat bedrag is bijgelegd uit de opbrengst van onze Jantje Beton actie. Zo ziet u dat uw kinderen en u in staat zijn gebleken om zo'n grote aanschaf mogelijk te maken.
Hulde, en iedereen van harte bedankt.

Zijn we nu tevreden? Nee, want om al onze computer wensen te vervullen, zullen we nog een keer zoveel geld bij elkaar moeten zien te krijgen: er moet nog één computer bij in groep 3 en 4 en één in groep 1 en 2.

Dus gaan we door. De opbrengst van de boerenbingo -op het moment dat ik dit logboek schrijf weet ik nog niet hoeveel dat was- gaat naar dit doel en er komt nog een rommelmarkt aan.

 

gefeliciteerd

12-01 Hens-Peter Kroon groep 6
27-01 Tim Lauwers groep 4

 

 

Veel geluk en plezier

 

januari

januari
ma 17 ouderavond over straffen en belonen om 19.30 uur op school
do 20 donderslag door groep 7 en 8
vr 21 adv Henk (Karin)
di 25 vrij
vr 28 adv Henk (Karin) - stage Esmeralda

februari
di 01 citotoets groep 8
wo 02 citotoets groep 8
do 03 citotoets groep 8
do 03 open avond voor a.s. brugklassers op het Reijnaertcollege
vr 04 carnavalsvieringen in Den Dullaert
vr 04 adv HJV (Karin) - stage Esmeralda
ma 07 t/m vr 11 voorjaarsvakantie
do 17 donderslag groep 5 en 6
vr 18 proefles harmonie rond 14.30 uur op school
vr 18 adv HJV (Karin) - stage Esmeralda
vr 25 adv Henk (Karin) - stage Esmeralda

 

Vrije dag

Houdt u er rekening mee dat uw kind op 25 januari vrij is? Wij gaan dan een dag naar de Nederlandse Onderwijs Tentoonstelling in Utrecht.

 

website

Iedere zichzelf respecterende persoon, club of instelling heeft een klein hoekje op het World Wide Web: een website.
Op de website staan allerlei nieuwtjes, wetenswaardigheden, data, foto's en wat allemaal nog meer. Dat is belangrijk voor de familie, je leden of je fans, maar het is ook van het allergrootste belang voor mensen die familie, lid of fan willen gaan worden.

Die website moet er leuk en fris uitzien, moet snel geladen kunnen worden en moet actueel zijn. Vooral dat laatste vind ik heel erg belangrijk, want je kunt beter geen website hebben dan een site die in januari aankondigt wanneer de sportdag van afgelopen december plaats vindt.

Onze site is bijna altijd actueel. We doen in ieder geval ons best om ze actueel te houden.

Hoe gaat dat nou bij ons op school? Wel, de leerkrachten leveren stof voor hun eigen klassenpagina (lokaal 1, lokaal 2 enz.) Ik zorg bovendien nog voor de overige informatie.

Al deze gegevens gaan naar Rinie van Roosmalen en die zet het dan op onze website. Daar heeft hij best nog werk aan, want je moeten nogal wat plakken knippen om alles er leuk te laten uitzien.

Rinie is de vader van Erik en Erik gaat eind dit jaar van school af. Rinie dus ook. Onze webmaster vertrekt dus.

Voelt u iets voor het baantje van webmaster? Neem dan alstublieft contact op met de school

 
 
 

 

 

 

Afdrukken Print dit logboek